RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nastolatek podejrzewany o podpalanie lasów

Publikacja: Piątek, 13 czerwca (18:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kujawsko-pomorska policja zatrzymała szóstoklasistę z Rypina, którego podejrzewa o wzniecenie co najmniej 7 pożarów lasu wokół miasta. Chłopak tłumaczył, że w ten sposób "odreagowywał".

Ostatni pożar w okolicach Rypina wybuchł w czwartek. Jak udało się ustalić policji 13-latek wraz z czterema kolegami jechał rowerem przez las i rozrzucał zapalone zapałki. Ponieważ pożar został szybko dostrzeżony, spaliło się tylko kilkanaście arów poszycia leśnego.

Z pierwszych wyjaśnień złożonych przez nastolatka wynika, że podpalał las, aby "odreagować”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy chłopiec mógł być sprawcą innych podpaleń dokonanych w podrypińskich lasach w ostatnim czasie.

18:30

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: