Decyzja o tym, które z polskich miast będzie organizatorem gali finałowej, została podjęta jednogłośnie przez Komisję Konkursową. Wybór Warszawy – jak zaznacza Elżbieta Wierzbicka z Biura Miss Polonia - nie przekreślił szansy innych polskich miast na uczestniczenie w tym wydarzeniu. Jesteśmy nadal otwarci na propozycje innych miast, które mogłyby zorganizować imprezy towarzyszące - wyjaśniła.
Podczas polskiej edycji Miss World 2006, 120 finalistek konkursu spędzi w Polsce miesiąc - od 1 września do 1 października. Wstępny program pobytu uczestniczek konkursu w Polsce ma być gotowy do 23. kwietnia - wtedy do Warszawy przyjedzie delegacja z organizacji Miss World.
Telewizyjną transmisję finałów będzie oglądać około dwóch miliardów ludzi.