RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na co narzekają policjanci?

Publikacja: Poniedziałek, 6 czerwca (18:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co policjantów przyprawia o zawrót głowy, a z czego funkcjonariusze są zadowoleni? Na Śląsku powstał pierwszy w Polsce raport obrazujący nastroje panujące wśród mundurowych.

Ponad 3 tys. policjantów wypełniło specjalne ankiety opracowane przez psychologów. Dzięki temu wiadomo, że najbardziej denerwujący w pracy policjanta jest brak odpowiedniego wyposażenie - czyli własne, a nie służbowe komputery, atrament do drukarki kupiony z własnej kieszeni. W pięciostopniowej skali wyposażenie i niskie pensje oceniono na dwóję.

Kiepski jest także przepływ informacji. Ponadto policjanci narzekają na nadmiar obowiązków, gdy inni po prostu się lenią. A z czego są zadowoleni? Z tego, że w ogóle mają pracę.

Ogólna ocena to trójka… z małym plusem. Za rok badania mają zostać powtórzone.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: