RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

MŚ: Kto rywalem siatkarzy i siatkarek?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Drużyny Japonii i Korei Południowej będą rywalami polskich siatkarskich „Złotek” na przyszłorocznych mistrzostwach świata. Męska reprezentacja zmierzy się z Japonią i Argentyną. To jednak tylko część listy grupowych przeciwników.

W sumie obie drużyny będą walczyć z pięcioma grupowymi rywalami. Kolejnych przeciwników wyłoni losowanie, które odbędzie się 29 listopada w Tokio.

W sumie z mistrzostwach weźmie udział 48 zespołów: 24 męskie i 24 żeńskie. Połowa najlepszych i rozstawionych zespołów (w tym gospodarze, czyli Japończycy) została już rozdzielona między grupy. O pełnym składzie grup zdecyduje dopiero losowanie.

Zawody odbędą się w październiku i listopadzie przyszłego roku.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: