RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mordują zwierzęta, bo wścieklizna

Publikacja: Środa, 20 maja (16:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Strach ma zbyt wielkie oczy! – oczy bestialskie, barbarzyńskie- mówią weterynarze i apelują: Nie zabijajcie zwierząt.

W ciągu tygodnia od ogłoszenia zagrożenia wścieklizną w centrum Lublina do badań trafiło ponad 20 próbek martwych zwierząt wolno żyjących- prawie połowa z nich została zabita przez człowieka. Zabijanie jest o tyle bezsensowne, że weterynarzom trudno jest zbadać, czy rzeczywiście było chore na wściekliznę, bo badanie padłych zwierząt wykonuje się z próbek mózgu.

Tagi: zwierzęta

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: