Minister tłumaczył też, dlaczego nie było go w Warszawie w czasie dzisiejszej manifestacji rolników. Okazało się, że miał umówione wcześniej spotkania.
Około tysiąca rolników manifestowało przed Ministerstwem Rolnictwa i Kancelarią Premiera. Pięciu delegatów z rolniczych związków zawodowych weszło do kancelarii z petycją. Udało się podpisać wspólną listę spraw do załatwienia – powiedział wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak.
Rolnicy rozeszli się w atmosferze umiarkowanego zaufania do rządowej deklaracji. Konkretne rozmowy mają się zacząć w przyszłym tygodniu,. Rolnicy liczą, że już z udziałem premiera.