RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Meksyk: Twarde narkotyki będą legalne

Publikacja: Czwartek, 4 maja (18:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Meksyk zamierza zalegalizować posiadanie twardych narkotyków. Zgodnie z przyjętą ustawą, będzie można posiadać niewielkie ilości niemal wszystkich nielegalnych narkotyków.

Nie będzie już karane posiadanie halucynogenów, jak LSD czy psychodelicznych grzybów, ale także tych najgroźniejszych: heroiny, kokainy, amfetaminy – wszystkie one będą już legalne.

Ustawę, której celem jest między innymi... odciążenie przepełnionych więzień, musi jeszcze podpisać prezydent.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: