RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Majątek stoczni rozkradano, a specustawą stoczniową manipulowano - oskarżenia związkowców ze Stoczni

Publikacja: Sobota, 10 października (11:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Spółki, założone przez byłych dyrektorów i prezesów Stoczni Gdynia, uwłaszczały się na majątku stoczniowym – oskarża rząd szef Związku Zawodowego STOCZNIOWIEC Leszek Świętczak. Związkowiec zawiadomił o sprawie Posła PiS Zbigniewa Kozaka, a ten przesłał zebrane materiały do CBA.

Związkowiec w rozmowie z reporterem RMF FM ujawnia szczegóły: byli prezesi stoczni przejmowali tzw. „spółki córki” wobec których stocznia była zadłużona, po zaniżonej cenie. Należność wobec spółek była natychmiast spłacana przez stocznię – twierdzi Świętczak. Jedna z tak przejętych spółek przejęła całą dokumentację Stoczni Gdynia, a druga to firma ochraniająca majątek stoczni. Wg Świętczaka były także nieprawidłowości przy uchwalaniu tzw. specustawy stoczniowej, pozwalającej wypłacić stoczniowcom odprawy.

Szczegóły w wywiadzie z człowiekiem od którego zaczęła się „afera stoczniowa”:

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: