RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Łódzcy lekarze skarżą się w Brukseli

Publikacja: Czwartek, 14 września (10:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej tysiąc łódzkich lekarzy poskarży się Komisji Europejskiej. W najbliższych tygodniach wyślą do Brukseli listy protestacyjne. Skarżą się na zbyt długi czas pracy.

Według unijnych dyrektyw lekarz nie powinien pracować więcej niż 48 godzin w tygodniu, łącznie z dyżurami. Zgodnie z polskim prawem dyżury nie są regularnym czasem pracy ani nadgodzinami.

Zdaniem lekarzy nałożony na nich limit 8 dyżurów w miesiącu także jest przekraczany, zwłaszcza w czasie wakacji. Według szefów związku, w najbliższym czasie indywidualne skargi może wysłać do Brukseli ponad tysiąc lekarzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: