RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Libijscy powstańcy: Znów kontrolujemy przejście graniczne

Publikacja: Piątek, 29 kwietnia (14:16) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Libijscy powstańcy poinformowali, że odzyskali kontrolę nad przejściem granicznym Wazzan-Dehiba między Libią a Tunezją. Wczoraj zajęły je oddziały wierne Muammarowi Kaddafiemu.

Przedstawiciel powstańców Akram Muradi powiedział agencji Reuters przez telefon, że nad otwieranym właśnie przejściem granicznym powiewa powstańcza flaga.

Przejście leży na trasie prowadzącej z miasta Nalut do tunezyjskiej Dehiby, dokąd przed walkami uciekły tysiące libijskich uchodźców. Przejście jest oddalone o ok. 200 km od głównego przejścia tunezyjsko-libijskiego Ras Adżdir.

Wczoraj siły Kadafiego odbiły przejście graniczne Wazzan-Dehiba, opanowane w zeszłym tygodniu przez libijskich powstańców. Reuters informował, że w piątek doszło do starć sił Kadafiego z wojskami tunezyjskimi w mieście Dehiba już po tunezyjskiej stronie granicy.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: