Wczoraj szef resortu dyplomacji Radosław Sikorski poinformował, że w najbliższych dniach do Pakistanu poleci Jacek Najder. Wiceminister spraw zagranicznych będzie tam zabiegał o odzyskanie ciała polskiego inżyniera zamordowanego przez talibów.
Pracownik Geofizyki Kraków został uprowadzony w Pakistanie 28 września 2008 r. Terroryści grozili zabiciem Polaka, jeśli rząd Pakistanu nie spełni do 4 lutego ich żądań: wycofania sił bezpieczeństwa z terytoriów plemiennych i uwolnienia ich więzionych towarzyszy. Ultimatum zostało następnie przesunięte o 48 godzin, a 7 lutego rano pakistańska telewizja Geo TV powiadomiła na swojej stronie internetowej, że polski geolog został zabity przez porywaczy.