RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Komisja przyjrzy się gdańskiemu gimnazjum

Publikacja: Poniedziałek, 6 listopada (13:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wojewoda pomorski powołał specjalną komisję, która ma zbadać nieprawidłowości w gimnazjum nr 2 w Gdańsku. Do tej właśnie szkoły chodziła 14-letnia Ania. Dziewczynka popełniła samobójstwo, po tym jak molestowali ją koledzy z klasy.

W skład komisji wchodzą przedstawiciel resortu edukacji, kuratorium i wojewoda. Ta grupa będą szukać odpowiedzi, dlaczego nauczyciel wyszedł z klasy podczas lekcji i dlaczego nikt nie pomógł prześladowanej Ani, mimo że już wcześnie uczniowie pisali o tym w tzw. „zeszycie żalów”.

Konsekwencje mogą ponieść nie tylko nauczyciele, ale i kurator oświaty – jego dymisji żąda Roman Giertych. Po zakończeniu pracy specjalnej grupy wojewoda podejmie decyzję co do kar.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: