RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kolejowi złodzieje zaatakowali w Tarnowskich Górach

Publikacja: Niedziela, 7 czerwca (09:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kolejowi złodzieje na Śląsku znów w akcji. Jak informuje reporter RMF FM Marcin Buczek, w nocy w okolicy Tarnowskich Gór skradziono ponad 350 metrów sieci trakcyjnej. Obecnie na trasie między Tarnowskimi Górami i miejscowością Tworóg pasażerów przewożą autobusy. Usuwanie awarii potrwa co najmniej do północy.

Złodzieje kolejowej infrastruktury na Śląsku dają o sobie znać bardzo często. Kradną praktycznie wszystkie metalowe elementy, łącznie z szynami. Choć utrudnienia powstałe z tego powodu dotyczą najczęściej linii towarowych, zdarzają się też na ważnych szlakach pasażerskich.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: