RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Katowice: Ukradli kilkanaście tysięcy ton węgla

Publikacja: Środa, 21 września (13:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkanaście tysięcy ton węgla o wartości ponad dwóch milionów złotych ukradli złodzieje na terenie kopalni Staszic w Katowicach.

Mechanizm oszustwa był prosty. Waży się samochód przed i po załadunku; różnica to wywieziony węgiel. Żeby ukraść, wystarczy zawrzeć układ z pracownikami – powiedział reporterowi RMF jeden z kierowców.

Węglowy gang działał przez 4 lata. To wystarczyło, aby z kopalni zniknęło kilkadziesiąt tysięcy ton węgla. W tej sprawie tymczasowo aresztowano już 17 osób.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: