RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Izraelczycy wyszli z Libanu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Izraelskich żołnierzy nie ma już w Libanie. Jerozolima zakończyła w nocy wycofywanie swych wojsk z Libanu - poinformowali przedstawiciele dowództwa.

Operacja przebiegła bez żadnych incydentów i zakończyła się jeszcze przed zapowiadanym terminem, czyli w niedzielę wieczorem, kiedy zaczyna się żydowskie święto Jom Kippur.

Wycofywanie oznacza spełnienie podstawowego warunku przewidzianego w porozumieniu o rozejmie z 14 sierpnia, które zakończyło 34-dniowe walki z Hezbollahem. Izrael stopniowo redukował swoje wojska w Libanie, których liczebność w szczytowym okresie walk wynosiła ok. 30 tys. żołnierzy. W ostatnich dniach ich liczba spadła do kilkuset.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: