RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran świętuje rocznicę zajęcia ambasady USA

Publikacja: Środa, 2 listopada (17:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad 10 tysięcy osób demonstrowało w Teheranie w 26. rocznicę zajęcia tamtejszej ambasady USA przez miejscowych studentów. Amerykańscy dyplomaci byli wówczas przetrzymywani jako zakładnicy przez 444 dni.

Wśród demonstrantów, którzy wyszli na ulice Teheranu, byli m.in. weterani wojny z Irakiem oraz studenci. Wznoszone był okrzyki „Śmierć Ameryce” i „Śmierć Izraelowi”. Pochód przeszedł obok dawnego budynku ambasady.

Pochód odbył się w tydzień po wezwaniu przez prezydenta Iranu do „wymazania Izraela z mapy świata”. Demonstranci nieśli duży portret przywódcy, podpisany właśnie tym cytatem.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: