RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Iran: Kobieta została ministrem zdrowia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Przełom w irańskim parlamencie. Po raz pierwszy w historii ministrem została kobieta. Deputowani w Teheranie zgodzili się, by tekę ministra zdrowia powierzyć Marzieh Vahid Dastjerdi. Wcześniej parlament odrzucił dwie inne kobiece propozycje na stanowiska ministrów edukacji i spraw społecznych.

W sumie deputowani zaaprobowali osiemnastu proponowanych przez prezydenta Mahmuda Ahmadineżada ministrów i odrzucili trzy kandydatury. W tej ostatniej grupie poza dwiema kobietami znalazł się też kandydat na stanowiska szefa resortu energetyki.

Zgodnie z irańskim ustawodawstwem Ahmadineżad, wybrany na drugą kadencję w wyborach z 12 czerwca, jest nie tylko szefem państwa, ale i rządu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: rząd Iran

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: