RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Inwestycje w Illinois za dodatkowe podatki

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilkanaście nowych podatków nałożono na mieszkańców amerykańskiego stanu Illinois. W ten sposób władze próbują znaleźć 31 miliardów dolarów, dzięki którym sfinansowane zostaną różne inwestycje. Decyzja została już zaskarżona.

Na razie mieszkańcom Illinois nie zostaje nic innego jak płacenie wyższych rachunków w sklepie. I tak droższe są kosmetyki, napoje, słodycze czy alkohol. Polacy mieszkający w Chicago przyznają, że po podwyżkach żyje im się coraz trudniej. Nie jest łatwo. Ceny idą do góry. Odczuwamy to na własnej kieszeni - żalą się korespondentowi RMF FM Pawłowi Żuchowskiemu:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: