RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Internauci zaprotestują przeciw wysokim cenom paliw

Publikacja: Sobota, 1 sierpnia (06:26) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W proteście przeciwko wysokim cenom paliwa internauci z różnych miast chcą dziś zbojkotować stacje benzynowe Orlenu. Dziwią się, że baryłka ropy jest znacznie tańsza niż przed rokiem, a mimo to ceny benzyny prawie identyczne - pisze "Gazeta Wyborcza".

Paliwowe marże detaliczne w porównaniu z innymi europejskimi krajami u nas są bardzo wysokie - twierdzi Andrzej Szcześniak, ekspert rynku paliw i gazu. I rzeczywiście: średnia marża na litrze benzyny w Polsce to 20-25 groszy. W Niemczech - zaledwie 12-15 groszy. Jeszcze niższa marża obowiązuje we Francji, gdzie wiele stacji działa przy hipermarketach, które ostro tną ceny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: