RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Huczne przywitanie 2006 roku

Publikacja: Sobota, 31 grudnia (17:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sydney, Hongkong, Pekin – to miasta, które przywitały już 2006 rok. Wszędzie było hucznie, głośno i kolorowo.

W australijskim Sydney pokaz sztucznych ogni w zatoce oglądało ponad milion ludzi. W Hongkongu fajerwerki odpalono jednocześnie z 20 najwyższych budynków miasta, tworząc w ten sposób świetlne widowisko.

W stolicy Chin nowy rok przywitano 108 uderzeniami w ogromne bębny. Tradycja buddyjska mówi, że ma to być gwarancja, że smutki i troski odchodzącego roku nie wrócą w czasie najbliższych 12 miesięcy.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: