RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Zapatero gratuluje Komorowskiemu

Publikacja: Poniedziałek, 5 lipca (19:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpański premier pogratulował Bronisławowi Komorowskiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Jose Luis Rodriguez Zapatero wyraził chęć pogłębiania "doskonałych stosunków" między dwoma krajami.

Agencja EFE podała, że Zapatero wysłał Bronisławowi Komorowskiemu depeszę gratulacyjną, w której życzył nowemu prezydentowi Polski "jak największych sukcesów".

Premier Hiszpanii, która w pierwszym półroczu 2010 r. sprawowała przewodnictwo UE, wyraził nadzieję, że "doskonałe" stosunki między dwoma krajami będą się pogłębiać oraz zachęcił Komorowskiego do współpracy w promowaniu projektu europejskiego.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: