RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Równouprawnienie w pracy

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Parlament hiszpański uchwalił w czwartek ustawę o równości mężczyzn i kobiet w pracy. Zdaniem premiera Hiszpanii Jose Luisa Zapatero ustawa ta "radykalnie zmieni hiszpańskie społeczeństwo”.

Ustawa zobowiązuje partie polityczne, aby na ich listach wyborczych co najmniej 40 proc. kandydatów stanowiły kobiety. Wyjątek stanowią okręgi liczące mniej niż 5.000 mieszkańców.

Za ustawą, która wejdzie w życie w poniedziałek, głosowały wszystkie partie polityczne z wyjątkiem opozycyjnej, prawicowej Partii Ludowej.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: