RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Bez ofiar w wybuchu samochodu-pułapki

Publikacja: Niedziela, 25 września (06:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Samochód-pułapka eksplodował wczoraj wieczorem w pobliżu miasta Avila w środkowej Hiszpanii. Nikomu nic się nie stało. Pół godziny wcześniej o wybuchu redakcje dwóch dzienników uprzedziła baskijska ETA.

Do wybuchu doszło w opustoszałej strefie przemysłowej w pobliżu miasta Avila, położonego na zachód od Madrytu. Zniszczone zostały trzy magazyny. W okolicy znajduje się akademia policyjna, którą po eksplozji otoczono policyjnym kordonem.

Baskijska organizacja separatystyczna ETA walczy o niepodległe państwo Basków. Militarne ramię zdelegalizowanej partii Batasuna jest odpowiedzialne za śmierć około 850 osób, które zginęły w akcjach zbrojnych, przeprowadzanych od końca lat sześćdziesiątych.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: