RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Goleniów: Dwóch więźniów powiesiło się w celi

Publikacja: Sobota, 29 sierpnia (16:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ciała dwóch więźniów znaleziono w celi zakładu karnego w Goleniowie w województwie zachodnio-pomorskim. Mężczyźni odbywali kary za przestępstwa seksualne. Jak powiedziała rzeczniczka służby więziennej Luiza Sałapa, prawdopodobnie popełnili samobójstwo.

Obaj mężczyźni powiesili się w celi. Chyba się do tego nawet przygotowali - powiedziała Sałapa. Rzeczniczka relacjonowała, że w nocy nic nie budziło niepokoju, bo strażnicy widzieli przez wizjer postacie leżące w łóżkach. Okazało się jednak, ze były to kukły, które więźniowie utworzyli z pościeli i ubrań, aby nie wzbudzać podejrzeń pustymi łóżkami. Posłuchaj:

Okoliczności zdarzenia badają prokuratura i policja.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: