Tokijczycy twierdzą, że po wielkich spadkach przychodzą spore wzrosty. To może pomóc, nie wydaje mi się, by te spadki trwały długo. To na pewno będzie to krótki czas - mówi młody mieszkaniec Tokio.
Ludzie, z którymi rozmawiał specjalny wysłannik RMF FM nie obawiają się również krachu japońskiej produkcji. Do dziś nie pracują największe w Japonii fabryki. Teraz nie działają, jednak za dwa, trzy dni znów zaczną produkować - mówi wysłannikowi RMF FM elegancko ubrana kobieta, która właśnie wyszła z biurowca po pracy.
Mimo tragedii biznesmeni myślą tu więc chłodno i praktycznie - to najlepszy moment, by kupować akcje.