RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Giełda nie zareagowała na wyniki wyborów

Publikacja: Poniedziałek, 22 października (17:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Inwestorzy, gracze giełdowi nie zwrócili uwagi na wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zanotowała spore spadki - indeks WIG20 na zamknięciu sesji stracił 0,4 procent.

Daniel Matolicz z redakcji ekonomicznej RMF FM tłumaczy, że dzisiejsze spadki są następstwem tego, co przed weekendem wydarzyło się za Oceanem. Amerykańska giełda, która od dłuższego czasu wyznacza puls rynków w Azji i Europie, zanotowała duże spadki. Gracze, którzy inwestują w Polsce uwolnili się od ryzyka politycznego piekiełka, zareagowali na wybory całkowicie obojętnie. Inwestorzy czekają teraz na nowe pomysły i reformy zapowiadane przez PO.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: