RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gdańsk: Misiom zimowy sen nie w głowie

Publikacja: Środa, 12 października (18:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niedźwiedzie w ogrodzie zoologicznym w Gdańsku Oliwie mają problemu z zimowym zaśnięciem. Wszystkiemu winne są góry pyszności, serwowane misiom. Przez regularne żywienie zwierzęta zatraciły naturalny instynkt.

Misie gustują m.in. w kanapkach z dżemem i miodem, zajadają się także zupą mleczną z ryżem i sztucznym miodem. Dostają także po wiaderku ryb i dużo warzyw. Przy takim menu niedźwiedziom zimowe spanie nawet nie przychodzi do głowy.

Z powodu obfitej w smakołyki diety na zimowy spoczynek nie udadzą się także borsuki. Jedynymi zwierzętami w gdańskim zoo, które prześpią zimę, będą żółwie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: