RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Francja: 1 euro grzywny za złamanie prywatności

Publikacja: Środa, 22 lutego (17:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Francuski sąd ukarał symbolicznym mandatem trzech paparazzich, którzy robili zdjęcia podążając za samochodem, w którym zginęła księżna Diana. Za złamanie prawa do prywatności wymierzył im łączną grzywnę w wysokości 1 Euro.

Księżna Diana zginęła, wraz ze swoim przyjacielem Dodim al Fayedem, w paryskim tunelu Alma 31 sierpnia 1997 roku.

Dwa lata po katastrofie w Paryżu, francuskie władze śledcze postanowiły, że nie będą wnosić oskarżenia przeciwko dziewięciu fotoreporterom, którzy tuż przed wypadkiem "ścigali" samochód, którym jechała Diana.

Początkowo zarzucano im spowodowanie śmierci oraz nieudzielenie pomocy. Jednak zdaniem ekip prowadzących dochodzenie, główną winę za katastrofę ponosi kierowca samochodu Henri Paul, który prowadził auto pod wpływem alkoholu i silnych środków antydepresyjnych.

Apelację od decyzji francuskich władz od razu złożył Mohammed Al Fayed, ojciec Dodiego, przyjaciela Diany.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: