Fotyga podkreśliła, że Polska wyczerpała wszystkie możliwości rozwiązania w trybie dwustronnym konfliktu, który powstał w związku z wprowadzeniem zakazu wwozu do Rosji polskiego mięsa i produktów rolnych. Dlatego byliśmy zmuszeni wykorzystać możliwości, jakie posiadamy będąc członkiem Unii Europejskiej- powiedziała szefowa polskiej dyplomacji.
Według Fotygi dialog UE-Rosja powinien być w najbliższym czasie kontynuowany i Polska weźmie w nim aktywny udział.