RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Firmy farmaceutyczne "kreują" choroby?

Publikacja: Środa, 12 kwietnia (12:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koncerny farmaceutyczne "kreują" nowe choroby, by sprzedawać swe leki i zwiększać dochody. Tym samym zdrowi ludzie stają się pacjentami, w wielu przypadkach narażonymi na poważne problemy zdrowotne - pisze magazyn „Public Library of Science Medicine”.

Z publikowanych raportów wynika, że firmy farmaceutyczne czasami promują nieistniejące choroby lub wyolbrzymiają te rzeczywiste, by osiągnąć jak największe zyski.

Jako koronny przykład wymyślonych chorób magazyn podaje tak zwany "syndrom niespokojnych nóg". Do wyolbrzymionych należy "zespół obaw społecznych", co w normalnej nomenklaturze oznacza po prostu... nieśmiałość.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: