RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Firmowe Wigilie bogatsze niż rok temu

Publikacja: Środa, 8 grudnia (06:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polskie przedsiębiorstwa wydadzą na firmowe Wigilie 20 proc. więcej pieniędzy niż rok temu. W 2009 roku zarobiły o 6 mld zł więcej niż w 2008 roku. Przychody z działalności wzrosły o 4 proc. do 1,47 bln zł, zysk netto natomiast zwiększył się o 4,2 proc. do 79 mld zł.

Na wigilijną imprezę, na jedną osobę firmy przeznaczają średnio ok. 100 zł. Już od połowy listopada restauracje przeżywają oblężenie. Większość z nich, zwłaszcza tych dysponujących dużymi salami na 200-300 osób, musi już odmawiać klientom. Największym powodzeniem cieszą się piątki. Imprez jest nie tylko dwa razy tyle co przed rokiem, ale też są one przygotowywane na większą skalę.

O tym, że wzrosły budżety, świadczy także menu. Obok tradycyjnych polskich potraw na stoły trafiają sandacze, sumy, łososie czy krewetki w cieście. Zagraniczne korporacje wzbogacają menu o dania charakterystyczne dla kraju, z którego się wywodzą. Do tego oczywiście alkohol leje się strumieniami, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: