RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

FIA ogłosiła listę zespołów Formuły 1 na sezon 2010

Autor: Publikacja: Piątek, 12 czerwca (13:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Międzynarodowa Organizacja Samochodowa podała listę zespołów, które w przyszłym sezonie wystartują w Formule 1. Znalazło się na niej 10 starych teamów oraz trzy nowe - amerykańskie US F1 i Manor oraz hiszpański Campos.

FIA przyznała pięciu zespołom - Brawn GP, McLaren, BMW, Renault i Toyocie warunkowe pozwolenie na start w przyszłym sezonie. Szczegóły w ich sprawie powinny być omówione do przyszłego tygodnia.

Stajnie zgłoszone do wyścigów w sezonie 2010:

Brawn GP

BMW Sauber

Campos GP

Ferrari

Force India

McLaren-Mercedes

Manor GP

Red Bull

Renault

Toro Rosso

Toyota

Williams

US F1

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: