RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fałszywe alarmy zemstą na sądzie

Publikacja: Piątek, 16 czerwca (14:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wszczynanie fałszywych alarmów bombowych – taki sposób na odreagowanie odejścia żony miał 54-letni mieszkaniec Świętochłowic na Śląsku. Chciał się zemścić na sądzie i policji za to, że nie skłonili kobiety do powrotu. Mężczyznę zatrzymała policja.

Ofiarą bombera padł sąd w Rudzie Śląskiej. Kilka dni temu policjanci otrzymali aż cztery zgłoszenia o rzekomym podłożeniu bomby w budynku sądu. Za każdym razem policjanci informację traktowali bardzo poważnie i uruchamiali zwyczajową w tej sytuacji procedurę ratunkową.

Sprawcę ustalili i zatrzymali policjanci z pionu kryminalnego. Może mu grozić nawet do lat 5 więzienia. Niewykluczone, że sąd zobowiąże go też do pokrycia kosztów akcji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: