RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

F1: Sauber 13. zespołem w sezonie 2010

Publikacja: Czwartek, 3 grudnia (18:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zespół Sauber zastąpi Toyotę jako trzynasta ekipa Formuły 1 w sezonie 2010 - ogłosiła Światowa Federacja Samochodowa. Kierowcą BMW Sauber był w poprzednim sezonie Robert Kubica. Niemiecki koncern motoryzacyjny ogłosił rezygnację ze wspierania drużyny, a Polak podpisał umowę z Renault.

W listopadzie BMW zgodziło się sprzedać swoje udziały Peterowi Suaberowi, który był posiadaczem mniejszościowego pakietu.

Zgłoszenie zespołu Sauber zostało zaakceptowane. O ile podpisze porozumienie Concorde - stanie się trzynastym zespołem walczącym o mistrzostwo świata Formuły 1 - napisano w oświadczeniu FIA.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Formuła 1

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: