RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ewakuacja bloku w Dąbrowie Górniczej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec akcji strażaków w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach. Przed godz. 15 z jednego z bloków ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Na klatce schodowej budynku czuć było gaz.

Strażakom nie udało się jednoznacznie ustalić, skąd ulatniał się gaz. W bloku nie ma bowiem sieci gazowej. Mieszkańcy budynku korzystają z butli. Nie jest więc wykluczone, że np. przy przepinaniu jednej z nich, jakaś ilość gazu mogła się wydostać.

Pomiary specjalistyczną aparaturą nie wykazały żadnych podwyższonych stężeń. Nie znaleziono również miejsc, w których gaz mógłby się nadmiernie gromadzić. Strażacy wywietrzyli klatkę schodową i pozwolili lokatorom wrócić do swoich mieszkań.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: