RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Drożeje gaz na stacjach paliw

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa złote i trzydzieści groszy za litr - to rekord ostatnich dni cen autogazu w Polsce. Martwi to szczególnie tych, którzy by zaoszczędzić zainwestowali nawet po kilka tysięcy złotych w nowe instalacje.

Jeszcze miesiąc temu cena gazu nie przekraczała dwóch złotych za litr, dlatego wielu właścicieli aut w ucieczce przed drogą benzyną montowało instalacje gazowe.

Teraz jednak jazda na gazie opłaca się tylko tym, którzy mają samochody z małym silnikiem. W dużych autach pali się nawet do 20 litrów na setkę, a porównywalny diesel spala około 10 litrów, czyli w obu wypadkach cena jest podobna – na 100 kilometrów to około 40 złotych.

Zawsze taniało na zimę, a teraz? Tragedia - mówią z żalem kierowcy aut z instalacjami gazowymi. To już nie jest taki interes jak kiedyś - dodają.

A zaznaczmy, że cena gazu rośnie, mimo że ani o grosz nie wzrosły podatek i akcyza.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: