RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: Pijani kierowcy będą ujawniani

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wizerunki pijanych kierowców będą publikowane w mediach – do tego chce doprowadzić dolnośląska policja. Wiele twarzy kierujących pod wpływem alkoholu już trafiło do lokalnej prasy i telewizji. Teraz czas na pijanych policjantów.

W poniedziałek w Wałbrzychu zatrzymano policjanta, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu. Jego przełożeni zapowiedzieli ujawnienie jego wizerunku. Jednak wciąż nie ma decyzji w tej sprawie.

Policja i prokuratura zapewniają, że nie ma specjalnego traktowania dla nikogo. Wizerunek pijanego kierowcy jest publikowany, kiedy wyjaśnione są już wszystkie okoliczności wypadku, a sprawca przyznaje się do winy. W przypadku wałbrzyskiego policjanta jest jeszcze wiele wątpliwości, a sprawca odmówił składania wyjaśnień. Obie wersje, zarówno policji jak i policjanta, zbada teraz prokuratura ze Świdnicy. Decyzja w sprawie publikacji twarzy funkcjonariusza ma zapaść tuż po świętach.

Z pewnością natomiast nie będzie wątpliwości co do ujawnienia wizerunków dwóch policjantów, którzy dziś po pijanemu staranowali radiowozem ogrodzenie jednego z domów pod Wrocławiem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: