RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dobra forma Stocha. Jest drugi po pierwszej serii!

Publikacja: Sobota, 1 lutego (15:47) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W niemieckim Willingen skończyła się pierwsza seria konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch skoczył 139,5 metra dzięki czemu zajmuje drugie miejsce po pierwszej serii zawodów w Willingen. Przed Stochem jest tylko Jurij Tepes - Słoweniec osiągnął 152 metry czym wyrównał rekord niemieckiego obiektu.

W drugiej serii zobaczymy też Macieja Kota (12. miejsce), Piotra Żyłę (21.) i Jana Ziobrę (22.)

Rok temu z dwóch zaplanowanych w Willingen konkursów udało się przeprowadzić tylko jeden - drużynowy. Polska zajęła w nim piąte miejsce, a zwyciężyła Słowenia przed Norwegią, Niemcami i Austrią. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce wywalczył wtedy Słoweniec Peter Prevc, drugi był Gregor Schlierenzauer. Tym razem Austriak nie wystąpi w Willingen - relaksował się w Dubaju i po kilku dniach odpoczynku poleci prosto do Soczi.

(edbie)

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: