RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czterech Polaków w konkursie w Ga-Pa

Publikacja: Czwartek, 31 grudnia (16:09) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czterech Polaków walczy w dzisiejszym konkursie skoków w Garmisch-Partenkirchen, drugich zawodach Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz Adama Małysza, który start miał zapewniony jako zawodnik z pierwszej 10. Pucharu Świata, w czwartkowych kwalifikacjach awans uzyskali Stefan Hula, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch, choć zajęli odległe miejsca w czwartej dziesiątce.

W piątek rywalami Polaków w parach będą: Małysza - Czech Jan Matura, Stocha - Austriak Gregor Schlierenzauer, Huli - Kasai, a Miętusa - Austriak Andreas Kofler.

W gronie zawodników czołowej "10" Pucharu Świata, którzy start w konkursie mieli zapewniony bez kwalifikacji, świetną formę ponownie zaprezentował zwycięzca pierwszego konkursu z Oberstdorfu Kofler - 137,5 m. Lider PŚ Szwajcar Simon Ammann skoczył 134 m, zaś Austriak Thomas Morgenstern 130,5 m. Tylko ta trójka przekroczyła 130 m.

W Nowy Rok seria próbna zaplanowana jest na godzinę 12, a pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 14.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Polacy skoki

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: