Spółdzielnia mieszkaniowa „Zjednoczeni” chce zamontować na węzłach cieplnych specjalny system, za pomocą którego będzie można odpowiednio dawkować przepływ ciepłej wody w rurach w zależności od pogody i zapotrzebowania. Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jednak stanowczo odmówiło.
Wiceprezes spółdzielni Stanisław Grodzicki zapowiada jednak następne starcie z cieplnym monopolistą. Pomysłem chce zarazić inne spółdzielnie, a mieszkańców zachęcić do pisania listów do prezydenta miasta. Koszty ogrzewania to nawet 80 procent opłat za mieszkanie.