RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bush żąda ostrych sankcji dla Phenianu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prezydent USA wezwał światowe mocarstwa do nałożenia ostrych sankcji na Koreę Północną. George W. Bush w sobotnim przemówieniu podkreślił, że Phenian powinien ponieść "realne konsekwencje" za przeprowadzenie próby jądrowej.

Bush stwierdził, że „działaniami z tego tygodnia reżim północnokoreański kolejny raz złamał słowo i sprowokował międzynarodowy kryzys, i własnemu narodowi odmówił możliwości lepszego życia”.

Rada Bezpieczeństwa miała dziś głosować nad rezolucją w sprawie Korei Północnej. Głosowanie jednak przesunięto i nie wiadomo, czy odbędzie się ono jeszcze tego wieczoru. Warto podkreślić, że Rosja i Chiny chcą złagodzenia projektu rezolucji wobec Phenianu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: