RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bush o nowym irackim rządzie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

To klęska dla Al Kaidy i przykład dla całego regionu – tak o utworzeniu rządu w Iraku mówi prezydent George W. Bush. Przywódca USA zadzwonił do irackiego premiera i prezydenta, by złożyć im gratulacje z okazji powołania gabinetu.

Zapewniłem ich, że Stany Zjednoczone będą nadal popierać Irakijczyków w kształtowaniu wolnego Iraku, ponieważ doskonale rozumiem, że wolny Irak będzie ważnym sojusznikiem w wojnie z terroryzmem - podkreślił Bush w trakcie wystąpienia w Białym domu.

Prezydent dodał, że utworzenie irackiego rządu otwiera również nowy rozdział w stosunkach z Irakiem.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: