RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Burze w Ameryce Płd. – zginęło kilkanaście osób

Autor: Publikacja: Wtorek, 8 września (21:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej czternaście osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku gwałtownych burz w północnej Argentynie i południowej Brazylii. Porywisty wiatr i silne opady deszczu zniszczyły też wiele domów.

Zdaniem miejscowych władz co najmniej dziesięć osób zginęło w Argentynie, a cztery w Brazylii. Wywołano przez burzę tornado zrywało dachy z domów i pozbawiło tysiące osób elektryczności. Wiatr wiejący z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę wyrywał drzewa z korzeniami.

Największe zniszczenia odnotowano w argentyńskich miejscowościach Santa Rosa oraz El Progreso, gdzie - jak podały władze - wiatr uszkodził wiele domów i ratusz.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: