RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Budki telefoniczne odchodzą do lamusa

Publikacja: Niedziela, 1 kwietnia (17:41) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Telekomunikacja Polska rozpoczęła masową likwidację budek telefonicznych. W ciągu dwóch najbliższych lat zdemontowanych zostanie aż 35 tysięcy publicznych aparatów.

Czasy świetności publicznych telefonów już minęły. Dla TP S.A. utrzymywanie budek telefonicznych stało się po prostu nieopłacalne. Większość osób ma bowiem telefony komórkowe, a karty z paskiem magnetycznym lub chipem kupują przede wszystkim kolekcjonerzy.

To już pewne – w ciągu dwóch lat zniknie 35 tys. budek. Są jednak miejsca, w których pozostaną one jeszcze na długo. To m.in. szpitale, urzędy, dworce i lotniska. Posłuchaj relacji olsztyńskiego reportera RMF FM Daniela Wołodźko:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: