RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Brytyjczycy przechwycili 6 ton kokainy

Publikacja: Poniedziałek, 28 września (10:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Około 6 ton kokainy, wartej ponad 380 mln dolarów przechwyciła brytyjska marynarka. Rekordowy transport narkotyków znaleziono na kutrze, zatrzymanym u wybrzeży Ameryki Łacińskiej.

To największa ilość narkotyku przejęta kiedykolwiek przez Brytyjczyków. Ze względów bezpieczeństwa nie podano dokładnie, gdzie doszło do zatrzymania kutra. Wiadomo jedynie, że brytyjska jednostka, która dokonała zatrzymania - HMS "Iran Duke" stacjonuje w Portsmouth.

W akcji z brytyjską fregatą miała współpracować marynarka amerykańska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Brytyjczycy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: