RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biedronka musi zapłacić

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sieć sklepów Biedronka musi zapłacić 26 tys. zł odszkodowania Bożenie Łopackiej, byłej kierowniczce sklepu, za nadgodziny. Taką decyzję podjął sąd pracy w Elblągu.

Kobieta domagała się 45 tysięcy złotych. Łopacka jako pierwsza pracownica Biedronki ujawniła, że w sklepach sieci panują złe warunki pracy.

Chodziło o fałszowaną ewidencję pracy, nieopłacane godziny nadliczbowe czy przeładowywanie ciężkich towarów. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: