RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białoruś: Andżelika Borys znów nękana

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie ustają represje wobec szefowej nieuznawanego przez reżim Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi. Andżelikę Borys, która jechała na spotkanie do Białegostoku, kontrolowano aż 6 godzin na białorusko-polskiej granicy.

Zabrano nam paszporty, później była kontrola osobista, rozkręcanie samochodu. Anulowano wszystkie pieczątki w paszporcie - powiedziała RMF Andżelika Borys. Celnicy, którzy kontrolowali szefową ZPB, powiedzieli, że taka jest „decyzja Mińska”.

Po anulowaniu pieczątek uprawniających do wyjazdu z Białorusi, straż graniczna ostatecznie wstawiła jej do paszportu Andżeliki Borys, której w końcu udało się przekroczyć granicę.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: