RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Azja: Po tsunami 100 tys. wciąż mieszka w namiotach

Publikacja: Wtorek, 20 września (11:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 100 tys. ofiar tsunami, jakie w grudniu ubiegłego roku nawiedziło Azję wciąż mieszka w prowizorycznych szałasach i namiotach.

Sytuacja w zdewastowanej przez tsunami indonezyjskiej prowincji Aceh jest "katastrofalna" - mówią przedstawiciele ONZ. A może się jeszcze pogorszyć, gdyż zaczyna się pora deszczowa. 9 miesięcy po przejściu żywiołu nawet nie rozpoczęto planowanej budowy niemal 100 tysięcy domów dla ofiar tsunami.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: