RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Antyalkoholowa prewencja w Łodzi

Publikacja: Piątek, 16 lutego (10:06) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z początkiem ferii w Łodzi policja zaczęła antyalkoholową akcję prewencyjną. Najpierw dorosła aktorka ubrana jak bajkowa postać, odegrała w sklepie scenkę, pokazującą, jak dziecko kupuje alkohol; potem pojawiły się ulotki przypominające, że sprzedaż alkoholu nieletnim to przestępstwo.

Reporterzy RMF FM i „Gazety Wyborczej” - dwa tygodnie później - odwiedzili okolice ulicy Piotrkowskiej. Poprosili siedemnastolatkę, by odwiedziła kilka sklepów. Bez kłopotu kupiła trzy butelki wódki i piwo. W czwartym przypadku reporterzy interweniowali.

Ta sprawa pojawi się jeszcze w Faktach RMF FM. Reporterzy tę historię streścili policji.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: