RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Andrzej Dera: Prezydent mówi - chcesz iść wcześniej na emeryturę, to idź, ale dostaniesz mniej

Publikacja: Czwartek, 10 grudnia (13:22) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

„Im dłużej pracujesz, tym masz wyższą emeryturę. Różnica polega na tym, że za rządów PO musisz pracować do 67 lat. Prezydent przywraca wiek, który był wcześniej i jest to prawo obywatela. Chcesz iść wcześniej na emeryturę, mając świadomość, że nie dostaniesz, to masz prawo przejść wcześniej” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, pytany przez słuchaczy o niższe emerytury. „Jeżeli pozwoli ci zdrowie, masz pracę i jesteś zadowolony to pracuj sobie dłużej, wtedy będziesz miał wyższą emeryturę” – dodaje. „Różnica sporu między PO a PiS polega na tym, że PO stosowała zabieg, że to państwo będzie decydowało kiedy dziecko pójdzie do szkoły, albo kiedy ty pójdziesz na emeryturę. PiS mówi inaczej: ustalamy próg minimalny, ale ty będziesz decydował” – komentuje minister.

Andrzej Dera odpowiada również na pytania o Trybunał Konstytucyjny i kwotę wolną od podatku oraz składa życzenia prezesowi TK.

(mal)

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: